Anasayfa Otomobil Bilişim Emlak Alışveriş Arşiv
Otomobil
Bilişim
Emlak
Şehir
Alışveriş
Amerika
Fuar
Sağlık
Lojistik&Taşımacılık
Moda
Eğitim-Kariyer
Mobilya
Sanayi
Evlilik
Türkçe Olimpiyatları
İlçe Gazeteleri
Gaziosmanpaşa
Yerel Yönetimler
Özel Günler
Ramazan
Katılım Bankacılığı
Bayram Seyahati
 GOP’ta arsa fiyatları rekor kırıyor

İstanbul'da kaçak ve çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu yerlerden biri de Gaziosmanpaşa. Ancak start verilen dönüşüm projeleriyle ilçe yepyeni bir görünüme kavuşuyor. Modernleşen ve her gün gelişen ilçede arsa ve mülk fiyatları da değerlerine değer katmaya başladı.

GOP'ta arsa ve konut fiyatları değer kazanmaya başladı. İlçede bulunan 30 bin çarpık ve kaçak yapı için çalışmalara başlandı. Belediye ilçedeki gecekonduların yerine göl ve orman manzaralı birbirinden güzel konutlar inşa edecek. GOP Belediyesi ve TOKİ'nin projeleri ile ilçede binlerce yeni konut yapılacak. Ayrıca gayrimenkul şirketlerinin önümüzdeki 5 yıl içerisinde bölgede inşa etmeyi planladıkları konut sayısı da bir hayli fazla.

Yatırımcılar ilçeye akın ediyor

İlçede başta TOKİ olmak üzere binlerce yeni konut yapımına başlandı bile. Validesuyu Konutları, Avrupa Konutları gibi projeler tamamlanmak üzere. Ayrıca Sarıgöl Mahallesi'nin rehabilitasyon çalışmalarına da başlandı. Dr. Erhan Erol, ilçede yapılan bu iyileştirmeler çerçevesinde gecekonduları yıkılacak vatandaşlara paralarını ödeyerek yeni konutlara taşınmaları konusunda belediyenin hassasiyetini belirtiyor. GOP'ta Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin hız kazandığı bu günlerde bölgeye yatırımcılar da akın ediyor. Uydu Kentlerin kurulacağı ilçe şimdiden yerli ve yabancı yatırımcıların gözbebeği konumunda. Bu gelişme, İTO'nun yaptığı araştırma raporlarına da yansımış durumda.

Gazi Mahallesi gözde

İstanbul'un yoğun göç alan bölgeleri arasında bulunan GOP'ta kentsel dönüşüm projelerinin uygulanmasıyla birlikte gayrimenkul piyasası da canlandı. ilçedeki konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 60 arttı. Arsaların günden güne değerlendiği Gaziosmanpaşa, İstanbul'un çekim merkezleri arasına girmeyi başardı. Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin ağırlıkta olduğu Gazi Mahallesi ve Sultançiftliği'nin alt kısımları en çok prim yapan bölgeler arasında. Gazi Mahallesi'nde gayrimenkul fiyatları 40 bin YTL ile 90 bin YTL arasında değişiyor. Sultançiftliği ise kullanıma açılan metro ile birlikte prim yapmaya devam ediyor. Bölgedeki konut fiyatları hızla artarken bugün Sultançiftliği'nde 90 bin YTL'nin altında konut bulmak neredeyse imkansız.

Emlakçıların yüzü güldü

Gaziosmanpaşa'nın en eski emlakçılarından birisi olan Orhan Emlak'ın sahibi Orhan Atalay, bu değişimin ilçeyi zenginleştireceğinin altını çiziyor. Atalay, Gaziosmanpaşa'nın merkezinde 100 metrekare dairelerin fiyatının 120 ile 130 bin YTL civarında olduğunu, kiraların da 500 ile 800 YTL arasında değiştiğini belirtiyor. Bundan beş yıl önce aynı civarda evler 35 - 40 bin YTL arasında satılıyormuş.

Sayı: 69

Bölüm: İlçe Gazeteleri - Gaziosmanpaşa

 
Yorumlar | Yazdir | Arkadasa Gonder

İlçe Gazeteleri  Gaziosmanpaşa

  Bir kararla çehresi değişen mahalle 'Sultançiftliği'
  Toplu nikâhta 100 çift, ömür boyu birlikteliğe ‘evet’ dedi
  Semt konakları ilgi görüyor
  GOP’ta uçurtma şenliği
  Prof. Dr. İlber Ortaylı, Eyüp’ü okuyucularımız için anlattı: Asude bir semt Eyüp
  Eyüp’te muhtarlıklar yeni bilgisayarlarla donatılıyor
  Tarihî Otakçılar Karakolu yeniden hizmete girdi
  Gaziosmanpaşa'da kaçak yapıya taviz verilmiyor


En çok okunanlar

Çağrı Marketler Zinciri Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Kara: Türk üreticisinin ve markasının yanındayız, bunun için mücadele ediyoruz
Külahı hurma pekmezinden sosu keçiboynuzundan hurma dondurması yaptı
Asırlık dede, 100 yıldır oruç tutuyor
Oruç tutanlara uyku önerisi
Ünlülerin pidecisi Ramazan ayına hazır
İftar sofralarında gösterişten kaçının
Esnaf dört gözle Ramazan'ı bekliyor
Çin’den gelen dijital Kur’an-ı Kerim’ler Ramazan’da yok satıyor
Beyazay Okulları, engelli çocukları eğitiyor
İftarı mutlaka öğünlere bölün